SENSOLANDIA to

…kameralny żłobek prywatny działający w oparciu o Ustawę z dnia 4 kwietnia 2011 roku  o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3  Dz.U. Nr 45, poz.235. oraz Statut Żłobka dostępny w placówce. Opieka sprawowana jest nad dziećmi od 12 miesiąca życia do  3 roku życia.

Żłobek został wpisany do REJESTRU ŻŁOBKÓW prowadzonego przez BURMISTRZA BŁONIA

Żłobek SENSOLANDIA prowadzony jest pod kontrolą Powiatowego Inspektora Sanitarnego Ożarowie Mazowieckim  a także Straży Pożarnej.

GODZINY OTWARCIA
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU:
7:00 – 17:00

W SENSOLANDII

realizujemy własną koncepcję pracy z dziećmi, opartą o rozwój wielozmysłowy dziecka, odbiór bodźców sensorycznych z najbliższego otoczenia. Współpracujemy z fachowcami i od nich uczymy się jak przemycić mądre i ważne sprawy, mające wpływ na rozwój dzieci, przy okazji świetnie się bawiąc.


Wspomagamy rozwój dziecka poprzez organizowanie im zabaw oraz zajęć dostosowanych do ich możliwości, wieku. 

Żłobek SENSOLANDIA

Dlaczego my?

W trosce o Twoje maleństwo zapewniamy mu komfort bezpieczeństwa. Mała grupa  sprawi, że Twoja dziecko  poczuje się jak w domu, przez co czas który spędzi u nas będzie miły i radosny, a nasze opiekunki przez indywidualne podejście do każdego  sprawią, że wszystkie  potrzeby dziecka  będą szybko zaspokajane.  Zapraszamy  do zapoznania się z naszymi ofertami. Jednak jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. 

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

Zadzwoń

501 270 377

Napisz

biuro@sensoladnia.pl

01.

Działamy na podstawie Ustawy o opiece nad dziećmi do 3 lat.

02.

Jesteśmy pod kontrolą Gminy, Sanepidu i Straży Pożarnej.

03.

Nasze wyposażenie posiada wymagane atesty.

04.

Jesteśmy beneficjentem PROGRAMU MALUCH+

05.

Nasza koncepcja pracy z dziećmi nastawiona jest na rozwoju wielozmysłowym dziecka w połączeniu z jego rozwojem manualno-ruchowy i intelektualnym

Łączenie grup wiekowych

W SENSOLANDII dzieci nie są dzielone na grupy wiekowe, nasze grupy są grupami mieszanymi. Dzieci uczą się poprzez obserwację innych, a więc starszych lub młodszych. Dzieci młodsze podpatrują pewne czynności u starszych kolegów np. ubieranie butów, ściąganie kurtki, korzystanie samodzielne z toalety. Dzieci starsze mogą pomagać młodszym, jednocześnie ćwicząc nabyte umiejętności, stają się opiekuńcze.
Dzieci mają punkt odniesienia jak to jest być młodszym lub starszym. Najważniejsze, że dzieci uczą się będąc w grupie, że można radzić sobie z czymś lepiej lub gorzej i że jest to normalne i naturalne.

Samodzielne jedzenie i picie

Najmłodszym dzieciom w grupie Panie zawsze pomagają, ale dzieci, które są już gotowe do samodzielnego jedzenia zachęcamy, aby jadły same. Dzieci od pierwszego roku życia mają naturalną potrzebę samodzielnego jedzenia, zabierają Rodzicom łyżeczkę i próbują same. My zachęcamy dzieci, żeby same jadły, może to trwać dłużej, spokojnie, my mamy czas. Będzie bardzo brudno? Nie ma sprawy, posprzątamy. Dlatego konieczne jest przyniesienie do troszkę zapasowych ubranek/ fartuszków do karmienia, bo na pewno się dziecko ubrudzi i obleje.
Dzieci, które są gotowe do samodzielnego picia zachęcamy do picia z kubeczka.

Spacery

Spacery to rytuał, wychodzimy codziennie, z wyjątkiem naprawdę brzydkiej pogody. Podczas spacerów dzieci uczą się jak należy się zachowywać będąc wśród innych ludzi, mijając auta czy zwierzęta. Nasz codzienny spacer uczy dziecko, że należy być ostrożnym, trzymać się grupy, jak chodzić po schodach i przechodzić przez ulicę. Najmłodsze dzieci jadą w wózku.
Strona używa ciasteczek. Zostając na stronie zgadzasz się na ich użycie. Polityka Prywatności
Zgadzam się